İletişim Numarası

Topraklama Malzemeleri

Anasayfa / Topraklama Malzemeleri


Galvanizli sıcak daldırma topraklama şeritleri; özellikle temel topraklamasında betonarme ile aynı esaslı malzeme olduğundan ve korozyon riski taşımadığından en uygun malzemedir. Önceleri 4-6 m’lik galvanizli şerit kullanılmaktayken, günümüzde daha çok 20-30 m’lik şeritler tercih edilmektedir. Boy kısaldıkça daha fazla ek malzemesi gerekmesi, bunun da işçilikleri ve maliyeti arttırması bu tercihte en önemli etkendir. Ayrıca çok ek çok problem demektir.

Son kullanıcı ihtiyaçlarına uygun her boy ve kalınlıkta sıcak daldırma galvanizli şerit imalatı yapılmaktadır. (1 mm – 6 mm kalınlıkta, 30 mm – 250 mm genişlikte ve istenilen uzunlukta.


Ayrıntılı bilgi için bizimle temasa geçiniz.

İrtibat : 0232 458 36 20


Ayrıntılı bilgi için bizimle temasa geçiniz.

İrtibat : 0232 458 36 20


Galvaniz işleminin asıl amacı demir ve çelik ürünlerini paslanmadan ve korozyondan korumaktır. Sıcak daldırma galvanizleme, demir/çelik malzeme üzerine uygulanan metalik kaplamalar içerisinde teknik olarak en uygun ve en ekonomik kaplama yöntemidir.

Sıcak daldırma galvaniz 250 yıldır yapılmaktadır ve endüstriyel sanayiden tarım alanlarına kadar değişen farklı kullanım alanları vardır. Kullanıldığı yere göre farklılıklar göstermekle birlikte galvanizin ömrü bakım gerektirmeksizin 20 ila 60 yıldır.

Galvanizde ana element çinkodur. Çinko doğada hiçbir zaman serbest halde bulunmaz. Oldukça sert bir metal olup yoğunluğu (7,14 gr/cm3 ) demirinkinden biraz azdır. Metalik çinko çok açık mavimsi beyaz renktedir ve yerküre kabuğunda bütün elementler dikkate alındığında 0.004% civarındadır. Sıcak daldırma galvanizleme işlemi uygun demir ve çelik ürünlerinin 450oC ergimiş çinko banyosuna daldırılmasıyla oluşan kaplama yöntemidir.

Sıcak daldırma galvaniz işleminde kalite kriterleri; kaplanan çinkonun kalınlığı, homojenliği ve yapışkanlığıdır. Kaplama kalitesinin sağlanması için malzemenin yüzey temizlemesinin ve çinko kaplama işlemlerinin uygun koşullarda yapılması sağlanmalıdır.

Sıcak daldırma galvaniz çevreye saygısı, insan sağlığına olumlu etkisiyle tüm dünyada güvenle ve artan oranda kullanılan bir yöntemdir.
Özellikle montaj ve bakımı zor konstrüksiyonlarda (E.N.Hatları, santraller, büyük endüstriyel tesisler, oto korkuluklar vb.) tartışmasız olarak tercih edilen bir yöntemdir.
Kaplama kalınlığının istenilen düzeyde kontrol edilebilmesi, kaplamadaki bütünsellik, estetik görünümü, uzun ömürlü olması, bakım gerektirmemesi nedenlerinden dolayı galvanizli ürünler kullanmak ekonomimiz için oldukça önemlidir.


Firmamız müşterilerinin istediği boylarda 95 mm kesit alanına sahip TSE 914 EN ISO 1461, ASTM 123/A123M, BS729, NF ISO 1461 standardına uygun, pabuçlu örgülü çelik topraklama iletkeni satışı yapmaktadır.

Katalog

Detaylı incelemek için kataloğumuza göz atabilirsiniz.

Özel Fırsatlardan Yararlanın

Fırsatlarımızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçin!

Gerilim Kablo

Vizyonumuz / Misyonumuz

Kaliteye ve müşteri odaklı hizmet anlayışına bağlı olarak, sektörde öncü bir konumda yer alarak müşterilerimize en üst düzeyde değer sunmaktır.

Gerilim Kablo, kalitede ısrar etme yeteneğiyle öne çıkar. Bu yetenek, ürün çeşitliliği ve sektör standartlarının yükseltilmesi için kullanılır

5000+

Ev Tipi Kablolar

3800+

Ofis Tipi Kablolar

1700+

Endüstriyel Tip Kablolar

10200+

Mutlu Müşteri

Testimonial

Müşteri Yorumları

Müşterilerimizin Gerçek Deneyimleri: Aramıza Katılanların İlham Veren Hikayeleri ve Memnuniyetlerini Keşfedin

Gerilim Kablo, işimizi kolaylaştıran çözümleri ve mükemmel müşteri hizmeti ile her zaman yanımızda oldu. Teşekkürler!

Ahmet Demir

Uzun süredir Gerilim Kablo müşterisiyim ve her zaman ürün kalitesi ve hızlı teslimatlarından memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ederim!

Mehmet Demir

İhtiyacımız olan doğru ürünü en uygun fiyatla bulmamızı sağlayan Gerilim Kablo'ya teşekkür ederiz. Harika bir deneyimdi!

Ali Yılmaz